در برخی موارد، راحت تر است به وسیله ی ترسیم یک انتخاب از نقطه ی مرکزی ،یک انتخاب بیضوی یا مستطیلی انجام دهید . از این تکنیک برای انتخاب لوگوی گرافیکی استفاده کنید.

1- ابزار بزرگنمایی (Zoom tool) 127را انتخاب کنید و بر روی لوگو بزرگنمایی کنید تا میزان تقریباً 300%. اطمینان حاصل کنید تمام گرافیک Sally’s Seashells را در پنجره ی تصویر خود می بینید.

2- ابزار انتخاب بیضوی (Elliptical Marquee tool ) 139را از پانل ابزار انتخاب کنید.

3- نشانه گر به طور تقریبی روی مرکز طرح گرافیکی Sally’s Seashells ببرید.

4- کلیک کنید و عمل کشیدن را شروع کنید. سپس در هنگان کشیدن انتخاب به سمت لبه های خارجی طرح گرافیکی Sally’s Seashells، بدون رها کردن دکمه ی موس، کلید Alt (ویندوز) یا Option (میکنتاش) را فشار دهید.

انتخاب به مرکزیت نقطه ای که در شروع انتخاب کرده اید ترسیم می شود.

5- زمانی که تمام طرح گرافیکی Sally’s Seashells را انتخاب کردید، اول دکمه ی موس را رها کنید و بعد از آن Alt یا Option را رها کنید (و کلید Shift، اگر از آن استفاده کرده اید). از حالت انتخاب خارج نشوید، زیرا از این انتخاب در تمرین بعد استفاده خواهید کرد.

پیشنهاد: برای رسم یک دایره ی کامل، کلید Shift را در هنگام ترسیم فشار دهید. زمانی که در حال ترسیم به وسیله ابزار انتخاب مستطیلی هستید اگر کلید Shift را نگه دارید، انتخاب مربعی می شود.

137

6- اگر لازم است، موقعیت مرز انتخاب را با استفاده از روش هایی که به تازگی یاد گرفته اید ،تغییر دهید. اگر تصادفا کلید Alt یا Option را قبل از دکمه ی موس رها کردید، سعی کنید طرح گرافیکی را دوباره از اول انتخاب کنید.

 توجه : فایل های این درس آموزش فتوشاپ در لینک دانلود زیر موجود می باشد. برای دانلود روی لینک، کلیک کنید:

دانلود فایل

 نام فایل : Lesson03.zip

حجم فایل : 13.8 مگابایت

 برای مشاهده لیست کامل درس های فتوشاپ سایت، اینجا را کلیک کنید.